Lavazza Qualita Oro – bogaty smak kawy

Lavazza to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie kawy. Wypracowywana przez wiele lat renoma tego włoskiego producenta bardzo słusznie sugeruje wysoką jakość oferowanych produktów. Jednym z nich jest lavazza qualita oro (www.bee.pl), łagodna i popularna kawa, idealnie nadająca się na rozpoczęcie dnia.

Klasyczna arabska kawa

Spośród znanych gatunków kawowców do produkcji znanego nam napoju używa się przede wszystkim dwóch – Arabiki i Robusty. Qualita Oro jest mieszanką ziaren należących w całości do pierwszego z wymienionych rodzajów, a więc kawy arabskiej. Używane do produkcji ziarna pochodzą z amerykańskich i afrykańskich plantacji, a ich wzajemne proporcje dobierane są tak, aby uzyskać głęboki i zrównoważony aromat.

W odróżnieniu od robusty arabika zawiera mniej kofeiny, wskutek czego jej uprawa jest nieco bardziej wymagająca. Smak powstałej kawy charakteryzuje się delikatną, kwiatową nutą, co wynika z użycia ziaren pochodzących z centralnej Ameryki. Qualita Oro idealnie nadaje się do parzenia w ekspresach automatycznych i kolbowych, jak również przy użyciu bardziej tradycyjnych metod. To także dobry wybór dla osób, które lubią wzbogacić kawowy napój o dodatki takie jak mleko czy syrop.

Pobudzająca moc kofeiny

Kawa jest produktem pochodzenia roślinnego, który swą popularność zawdzięcza pobudzającym właściwościom kofeiny. Chociaż powstało wiele sporów dotyczących jej wpływu na zdrowie, obecnie panuje dość powszechna zgoda co do jej korzystnego oddziaływania. Wbrew funkcjonującym wciąż mitom, kawa nie odwadnia ani nie wypłukuje magnezu z organizmu, a także nie podnosi ciśnienia tętniczego krwi. Spożywana w umiarkowanych ilościach (3 – 5 filiżanek dziennie) wpływa wręcz korzystnie na układ sercowo-naczyniowy.

Stymulujące właściwości kofeiny poprawiają koncentrację i skupienie uwagi. Nie trzeba o tym przekonywać osób pracujących w nocy oraz poddanych długotrwałemu wysiłkowi. Choć oczywiście pamiętać należy o spożywaniu rozsądnych ilości. Nadmiar kofeiny może powodować odwrotny efekt do zamierzonego, a więc senność, nudności czy ból głowy.